Sungkyunkwan Skandalı..

22 Eyl

sungkyunkwan skandalı poster

Kore dizisi izlemeye “Saraydaki Mücevher” nam-ı diğer “Dae Jang Geum” ile başladım. (Bunu yüzüncü defa söylediğimi biliyorum ama bu cümle ilk defa bu bloga girenler içindi hahah)  Gerçi ilk izlediğimde bayağı dalga geçmiştim, hatta diziyi izlemekte olan annem ve babama laf sokmuştum. Çünkü bu çekiklerin yaptığı her şey bir garip geliyordu. Garip giysileri, garip yemekleri, garip ritüelleri…. Ve garip şapkaları.. O adamlar o kocaman şapkalarla nasıl yaşıyorlar, nasıl eğilip kalkıyorlar, nasıl bir yerlere şapkayı toslamıyorlar ve daha önemlisi nasıl sarılıyorlardı? O dizide Jungho Min Jang Geum’a –amaaan işte Cungo Min Cangema’ya- sarılırken kafasındaki şapka kızın kafasını acıtmıyor muydu? bu şapkalar ah bu şapkalar(Bundan sonra ciddiyeti bozuyorum, haberinizi ola) Aklımdaki bu muammayı çözen Sungkyunkwan Skandalı’na binlerce kez teşekkürler! Hahhahaah, bu konuya parmak basıp dalga geçtikleri yetmezmiş gibi, çözümünü de göstermişler, resmen gözümde yüceldikçe yüceldin SKKS, artık en sevdiklerim listesinde bir dizim daha var!

Size dizinin son cümlesini söyleyerek başlıyorum: “Daha ne zamana kadar o kitabı kullanmayı düşünüyorsun?” Bu diziyi izleyenlerin bu cümleyi okur okumaz nasıl sırıtacaklarını hayal edebiliyorum. İşte bu yüzden böyle zırt pırt gülmek, yeri gelince de kara tavuk gibi derin düşüncelere dalmak, sonuçta muhteşem bir Kore dizisi izlemek isteyenler mutlaka SKKS’ı öneriyorum. Hem tarihi bir dizi gibi, hem romantik gibi, hem komedi gibi. Ne ararsanız onu bulabileceğiniz, çok çok şirin, çok çok karizmatik, çok çok hoş konusu olan, çok çok bir dizi.

Şu hayatta kendiniz için bir güzellik yapın ve Sungkyunkwan Skandalı dizisini indirin ve izleyin🙂

İzlediğim çoğu yerle alakalı yorumlarımı esirgemeyeceğim. Bu tanıtım yazısı değil, dizinin sevdiğim yerlerini paylaşma yazısıdır.

DİZİYİ İZLEMEYENLER NE OKUSUN; NE DE RESİMLERE BAKSIN. 20 BÖLÜMLÜK BU MUHTEŞEM DİZİYİ İZLEMİŞ OLANLARA BURADAN SONRASI SERBESTTİR.

Uyarımı yaptığıma göre gönül rahatlığıyla tüm detaylara gireceğim.

Sungkyunkwan tatlı şeyler

Konu

Babası ölmüş, erkek kardeşi de hasta olan Kim Yoon-hee adındaki kız para kazanmak için erkek kılığına girer. Bir kitapçıda kitap çoğaltmaktadır. Ama günün birinde SKK giriş sınavında bir öğrenciye para karşılığı kopya verme işine karışınca orada Lee Seon-joon adındaki dürüstlük abidesi öğrenci ile karşılaşır. Tabii ki LSJ, bu akıllı öğrencinin zekasının boşa gitmesine razı olmaz ve onu da SKK’a sokmaya ve arkadaşı yapmaya karar verir. Aslında tam o esnada ortadan kaybolmaktan başka çaresi olmayan Kim Yoon-hee de kardeşinin adı olan Kim Yoon-shik adıyla kendisini SKK’da bulur. Vahşi oda arkadaşı Moon Jae-shin ve onu en başından beri gözlemlemekte olan yahşi Goo Yong-ha da cabası.. 

Bu arada Sungkyunkwan Skandalı’na kısaca SKKS diyorum 🙂

 

Temel olarak olaylar sıralaması

Kim Yoon-shik’in SKK sınavlarına kopya vermek için gidişi

LSJ yüzünden SKK öğrencisi oluşudae sa rae için çalışmalar son sürat

SKK’a kabul edilmek için okul başkanının verdiği görevlerin yerine getirilmesi (Cho-sun ile ilk gece hahahha)

LSJ’un batı yerine doğu yurdunda kalması

Okçuluk yarışması çalışmaları (Dae Sa Rae)

KYS’in hocasına yakalanması (ilk defa kız olduğunun anlaşılması)

KYS banyo olacağım derken tesadüfen MJS’in onu kız olarak görüşü

LSJ evinde okul başkanının kardeşiyle birlikte görülünce nişanlanma konularının başlaması

KYS’in hırsızlıkla suçlanması, kralın bunu sınav sorusu yapmasıdaemuldan güzel gisaenge, daha neler göreceğiz

KYS’in gisaeng kılığına girip LSJ’u şoklardan şoklara sokuşu (KYS çoktan aşık olmuş)

LSJ’un KYS’i adaya götürmesi, aralarındaki çatlağın başlangıcı

Jangchigi turnuvası (LSJ’un kendini KYS için feda edip, yine de diğer kıza evlenme teklif etmesi)

KYS’in MJS’i kızıl elçi olarak yaralı bulup yardım edişi, ardından elinde patlayan eşcinsellik skandalı

LSJ’un nişanlanma töreninde sona yaklaşılması, okuldan ayrılması

LSJ’un KYS’e itirafı (vuhuuu)

SKK’nda tatil, KYS’in LSJ’a koşacağım derken kendini suyun dibinde buluşu, LSJ’un eline geçen bu ilk fırsatta KYS’i soyuşu (niye yaptığını hala anlamış değilim, göğsüne bastıracaktıysa üstten bastırsaydı, amaaan boşver iyi oldu), kız olduğunun açığa çıkışı

LSJ’un sevdiği kız yüzünden SKK’a geri dönüşü

Hwang Gam Je yarışması

Kralın Sözlerin Altın Asmasını bulması için dörtlüyü görevlendirmesi

LSJ-KYS arasında yaşanan gelişmeler (asansörle biten) (heheh)

LSJ’un babasını aklamak için uğraşması

LSJ’un kendini kızıl elçi olarak yutturup hapse girişi

Sözlerin Altın Asması’nı KYS’in bulması

Kralın KYS’in kız olduğunu öğrenmesi ve onu kurtarmak için Sözlerin Altın Asması’ndan vazgeçmesi

Dörtlünün sonrasında neler yaptığı ve finaaal

 

Dizinin Döndüğü Yer

Dizinin ilk bölümünden itibaren değil 1 bölüm, 1 dakika bile sıkılmadım. Ama olayların daha neşeli hale geldiği yer 10. bölümdeki KYS’in kız kılığına girip LSJ’u şoka uğrattığı sahnedir. “Cidden yeteneklerini aştın” Hahaha. Hele muhafızlar gelince LSJ’u yere yatırıp, muhafızlara da eşya fırlatışına bayıldım. Bir de LSJ geçirdiği şok yüzünden muhasebe kitabını  elinden düşürmüştü ya, işte onu bahane ederek arkasına dönüp elini kalbine götürmüştü, vuhuu, çok sevimliydi. (Kızı o haliyle GYH bile gördü ama zavallı MJS, belki de en hakeden kişi olarak kızı “kız olarak” göremedi, hahahha. İyiki de görmedi, yoksa hıçkırıktan bitap düşerdi herhalde)

Sungkyunkwan ekibimiz

 

Karakterler

Tüm karakterleri çok sevdim. Hepsi çocuğum gibi, hiçbirini birbirinden ayıramıyorum, desem de inanmayın.

 • Niye Lee Seon-joon’u sevdim?

mickyşipşirik

En çok Lee Seon-joon’u sevdim, hahah. Nereden başlasam. Galiba Cungo Min’i sevmemin arkasındaki sebepler LSJ’u da sevmeme sebep oldu:

Ciddiyeti (en önemli nedenim bu, yukarda tam tersi gibi gözükse de hahahah)

Ki bence bu bile Micky Yoo-chun’un ne kadar iyi rol yaptığını gösteriyor. Gerçek hayatta bu Micky o kadar şebelek bir insan ki o kadar olur. Allahım, bir insan sürekli mi sırıtır, sürekli mi abalak şabalak hallerde dolanır, etrafındakileri taciz eder, espri yapar, kendi çapında güler, yandakine kol, öbür yandakine sözlü saldırı, vesaire vesaire. Yani böyle bir insan için o kadar ciddi olmak emin olun tam bir rol kesmeyi gerektirir. Yine de insanların LSJ’u sempatik bulmaması beni rahatsız etmiyor. Tabii ki bana kaldı şeklinde düşünmüyorum, hahahah, bu çok “liseli çılgın fanatik kız” işi bir şey olurdu. Ama ilk defa sevdiğim bir karakterin insanlar tarafından sevilmemesi hoşuma gitti, değerini bilemedilerse kendi sorunları, ben onu keşfettim diye düşünüyorum. Hahahahha, kendi çapımda bir dünyam var gördüğünüz gibi.

-Gülüşü. Şimdi ciddiyetini çok seviyorum dedim, dolayısıyla bu durum çok nadir gördüğümüz gülüşleri de değerli bir hale getiriyor 🙂 (Aklınızda bulunsun hahahah)

-Sürekli elleri arkasında dolaşması

-Herkese karşı süper ciddi olmasına karşı sevdiği kızı sürekli sırıtır halde bırakması

aferin leyn, zaten seni ben yetiştirdim

-Dizinin sonlarına doğru süper espri yeteneklerini göstermesi (Ah cungo da cangema’ya eşşek şakası yapmıştı, kızı kaç gün peşinde dolandırıp sonra da oh canıma değsin diyerek şen kahkahalar atmıştı.. LSJ’un da malum göz kırpma meselesi var heheh “İlla kelimelere mi dökmem lazım” sonra gözler fıldır fıldır, kırpık kırpık, hahahha, düşündükçe bile gülüyorum)

-Vee kıskançlıkları. Bu konu için 5 sayfalık bir yazı bile yazabilirim, o kadar hoşuma gitti. Ben şimdiye kadar hiçbir dizide ana karakterin kıskançlığından bu kadar hoşlanmamıştım. SKKS resmen mazoşist yanımı ortaya çıkardı yav. Şöyle ki: 

Bir kere her şeyden önce zavallı LSJ’un KYS’den hoşlanması onu kız kılığında gördüğü gün başladı (hem de öyle böyle kız değil, gisaeng kılığında!) Yani onu erkeklerden hoşlanmakla itham edemeyiz, değil mi? Her neyse, e sonra, kızı civardaki erkeklerle yan yana gördükçe kudurmaya başladı. KYS’in MJS’den hoşlandığını düşünüyordu. Hatta kafayı yiyip her yerde KYS’i görür olmuştu. (Birini düşündüğünde kalbin hızla çarpar, ya da sürekli onu düşünürsün demişti çünkü)  Hele şu toplu yarışmada, MJS kıza uygulamalı öğretmenlik yaptıkça, her dokunduğunda öfkeden çılgına dönmüştü. Bu yazık bir kenarda çalışmaya çalışıyor, ama kız “İyi oldu mu sayong”, “Becerdim mi sayong” diye diye kudurttu çocukcağızı. Ahan da becerdin kızım, işte attı sopasını kaçtı! “Bir daha KYS’in adını ağzınıza almayın sayoooong!” diye MJS’e el bile kaldırmışlığı görülmüştür hatta!

Ama ne yalan söyleyeyim MJS ve KYS’in o çok iyi anlaştıkları kısımlara bayıldım. Yine de çoğu kişinin aksine ben MJS ve KYS’in ana çift olmasını istemezdim. Bu şekilde LSJ’u kudurtmuş olmalarına bayıldım çünkü..

kıskançlıktan kudurmak

-Coffee Prince’in Han Kyul’unun hatasını yapmadığı için. Allahım o ne tavırlardı, hem “Göğsüm buzla doldurulmuş gibi hissediyorum, keşke ikimiz de erkek olmasaydık” diyor, hem de “Bana yalan söyledin” gibi bir bahaneyle kaç gün kızı süründürüyor. Tamam ilk başta bir tavır yapabilirdi, ama her şeye rağmen bu kız olma haberi şıkıdım şıkıdım, hatta zil takarak oynanması gereken bir olay. İşte SKKS dizisinde benim kafamdaki bu pürüzü de kolayca geçmişler. LSJ gerçeği öğrenir öğrenmez ilk iş kızı kayaların altına sakladı, hahah. Sonra kızı evine götürdü, muhahahh. Sonra da okula dönüp “sevdiği kadını erkeklerle kuşatılmış SKK’da bırakmadı.” 🙂

Ayrıca KYS tam LSJ’a koşarken nehire düşmeseydi mazallah eşcinsel eşcinsel dolanacaklardı ortada. Yani diziyi hep tam kararında götürmüşler bence. Senaryoyu yazanları gözlerinden, alınlarından, yanaklarından öpüyorum.

 • Niye Kim Yoon-shik’i sevdim?

Sungkyunkwan-Scandal-daemul

-Erkek olarak gözüme batmadığı için, ki bence erkek rolünü oynayan pek çok bayandan çok daha başarılıydı. Coffee Prince’in Go Eun-chan’ından sonra 2. en iyi erkek diyelim. (Bunu herkes söyledi zaten ama bence de öyle gerçekten)

-LSJ hislerini itiraf ettiğinde hemencecik kabul edip, hatta çocuğun yapmak istediği şeyleri hemencecik anlayarak uyguladığı için

-Ufak tefek olduğu ve hem MJS hem LSJ’un yanında hoş gözüktüğü için. Sahyonglarıyla iyi anlaştığı için.

 • Niye Moon Jae-shin’i sevdim?

kimsiniz leyn siz

-Yusyuvarlak bir burnu olduğu için. (Amanın ara sıra benim için bu durum işkenceye bile dönüştü, keza dizi boyunca MJS’in burnundan gözlerimi alamadım. Herkes dudaklarından bahsediyor ama o muhteşem burnu hiç mi farketmediniz arkadaşlarım yav?)

-Süper karizmatik duruşundan, yanına yaklaşılmayacak hiddetinden

hiddetli geol-oh

-Kızıl elçiliğinden

-Abisine olan sevgisinden

-O meşhur elmasından

-Cesaretinden (her yere atlayıp  zıplıyordu, zavallı vücudu yara bereydi, tam cahil cesareti, sanki dünyayı kurtaracak. Aptal adam, bari Çince karakterler kullanma! ahhahah)

-Giydiği her şeyin yakışmasından. “Çılgın at” haliyle paspaldı ama karizmaydı, oysa okul formasını giyince mükemmeldi, ya da ne kadar yakın olunabiliyorsa o kadar yakındı. Yani o kadarını söyleyeyim artık…

-KYS için endişelenip durması. Hatta bir keresinde GYH bu durumla dalga geçmişti, KYS adada mahsur kaldı diye, zavallı MJS tam koşarak gidiyordu ki KYS hemen önünde belirince nasıl şaşırmıştı. Hahahhah, YUMUŞAK YUMUŞAK diyesim geldi. (Bizimkiler’den çok uyarlama yaptım bu yazıda 🙂 )

-Meşhur repliğinden “…. yapma, … yaparsan alışkanlık haline gelir. Ve … olursun” Hahahha

-Veee.. Hıçkırıklarından dolayı tabii ki! Her kız görüşünde hıck hıck. (Bu hıçkırma olayı her türlü diziye renk katıyor, Bizimkiler’de de çok gülerdik) Ama en güldüğüm hıçkırıklardan top 3 yapmam gerekirse:

3. İlk hıçkırık, Yoon-hee kız haliyle parasını kaptırmamaya çalışıyordu veee. Orada işte Moon Jae-shin’i ilk defa gördük, uykusundan uyandı ve elmasını fırlattı! Hatta kızın gözlerini bile kapattı. Hıck hıck 🙂 Kız da mendil verdi, tövbe yarabbim yaa, yok bir de yere atsaydın 🙂

2. Kızın kız olduğunu öğrendiğinde de güzel hıçkırmıştı ama daha komiği ondan sonraki ilk gece beraber yatınca deli gibi hıçkırması, sonra da hıçkırmamak için ağzına bir şey tıktığı sırada kızın uykuda oğlana yanaştığını görünce şok olup kendini ateşe atması (sabah uyandıklarında tam bir rezaletti durum, gocooooo)

ağzına mendil tıkmak fayda edeydi ohooo

1. En sonda mavi elçiyi yakaladığından hıçkırması, tam bir komediydi. “Berbat yazmışsın, sürekli böyle yazarsan alışkanlık olur” Adam üşenmemiş yanlış yazılan yerleri kırmızı kalemle düzeltmiş yahu. (Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim, Geol-oh’u sonunda böyle resmi bir işte çalışırken görmek beni ne kadar mesud etti anlatamam, ahhaahha)

kızı görünce şokberbat yazarsan alışkanlık olur

-Hıçkırık özel ödülü:  Yarışmada SKK’ın halka açıldığı, dolayısıyla kızların da geldiği gün hatırlarsınız MJS birden hıçkırmaya başlamıştı. Tam da o sıra KYS’le konuşuyordu. Dolayısıyla bizim feldirdek gözlü GYH durumu KYS’e bağlayıp MJS’le dalga geçmişti. “Hani sadece kızlar olduğunda hıçkırıyordun?” diye.. Sonra MJS GYH’ya SKK avlusunu dolduran kızları göstermişti “İşte kızlar”. Çok komikti orası yav.

bu yüzden hıçkırdım

 • Niye Goo Yong-ha’yı sevdim? 

daemuldan pirinçli selam

-Sürekli “Ben Goo Yong-ha’yım” dediği için. Her mekana döne döne, rengarenk giysilerinin eteklerini savura savura geldiği için.

-Giysisi rengarenk değilse bile mutlaka astarı rengarenk olduğu için 🙂

-S harfini peltek peltek söylediği için

-İki kişiyi kollarının altına alıp garip durumları tatlıya bağladığı için

-Moon Jae-shin’i on senedir bir gölge gibi takip ettiği ve gözünden bile sakındığı için (Tebrikler, 2010 KBS EN İYİ ÇİFT ÖDÜLÜnü en çok oyla alan bu nadide çiftimize hayatlarında mutluluklar, hahahha)

-LSJ’un nişanlısıyla sürekli dalga geçmesi. Kıza taktik veriyorum ayağına LSJ ile KYS için ortam yaptı hep. Gerçi LSJ’un nişanlısını erkek gibi giyinmeye ikna etmesi cidden zeki bir hamleydi, şahsen ben bile bayağı şaşırmıştım, kız arkasını dönüp yüzünü görünce.

-Yelpazesine kurban yav, daha üstüne başka bir söze gerek mi var? Hele o yelpazeyle MJS’in çenesine dokunup durması..

 

Lakaplar

çünkü ben daemulumDaemul/ Temul: Cho-sun tarafından erkekliği kanıtlandığı için: Büyük Vuruş. Bu adı ona GYH takmıştı. Yalnız şimdi dae+mul’dan gelmiyor mu? Yok, yok, bunu sorgulamaya daha fazla devam edemeyeceğim 🙂

Ga-rang: İdeal eş demek; çünkü hem zeki, hem yakışıklı, hem güçlü, sporda iyi, derslerinde iyi, erkek gibi erkek yani. Nişanlısı öyle diyordu. 

Geol-oh: Çılgın at

Yeorim: Çok kadın 🙂

Veee iç akıtan takım/dörtlü… En komik lakap buydu herhalde.

goo yong-ha yangını haha

 

 

YATAK MESELESİ

Dizinin en ama en sevimli teması bu yatak temasıydı. Bu bölümleri sevmeyenin alnını karışlarım arkadaşım!

yatak 2yatak 3

İlk akşam Geol-oh “Ben Noron’un yanında yatmam” diyerek KYS’i ortalarına yatırmış daha doğrusu tekmelemişti 🙂 Zavallı kızcağız ilk geceden iki adamın (hem de ne adam) ortasında uyumak zorunda kalmıştı. Tabii o sabah uyandıklarında LSJ merhamet ederek KYS’in başını kaldırmış, o sırada kız uyanınca ani bir refleksle kafasını LSJ’un kafasına vurmuştu. LSJ o itmeyle Geol-oh’un kucağına düşmüştü. Sonrası “Gojyooooo” Hahahhah

bu sabah erken uyandım, kalktım sana şarkı yazdım mutlu ol diye hahahhaahyatak 4

Yatarken KYS hep yorganı burnuna kadar çekerdi ya, o hareketi çok seviyordum.

Sonra MJS KYS’in kız olduğunu öğrenince her zamanki yerinden kalkıp ortaya geçmişti. Sabah koynuna KYS yerine MJS’i aldığını gören LSJ’un şaşkınlığını hatırlarsınız, hahahah.  Sonra ne kavgalar ettiler ama. LSJ KYS’in yanında uyumasını istiyordu çünkü.

geol-oh kız olduğunu bilince abarttı iyice heheegeol-oh kızı korur kendini korumaz

Bir keresinde KYS yine çılgın uyuma stilinden nadide parçalar sergilerken arkadan bizim Geol-oh’a ayağı sardırınca nasıl yattığı yerden zıplayarak LSJ’un sırtına sarılmıştı.

yanaşma daemul

Sonracıma LSJ’un atak yaptığı sahne var ki, en ama en çok beğendiğim yatak sahnesi odur. Ga-rang ve Geol-oh sırt sırta! Şok şok şok. “Bugün neyin var senin!” “Asıl sizin neyiniz var sahyong”

 lee sohn joon belasını ararkenyatak kavgasının şahı

–Durun gençler. Cevap çok basit. Sizin bir adet Kim Yoon-shik’iniz var 🙂

 

Dudak Meselesi

Dizinin yan temalarından biri de dudaktı. Özellikle de KYS’in dudakları! Her şey dudağında boya varla başladı. Ne boyaymış yarabbim, yala yala çıkmadı. Hem LSJ hem MJS o dudaklara baka baka bir hal oldular. Ama birkaç yerde de KYS LSJ’unkilere bakıyordu, hehehe. Bir de o dudak kısımlarının üstüne çalan bir müzik vardı ya hafif oryantel havasında, arada bir kadın aaayyy diyor. Cuk otumuş.

Aslında o boyalı dudaktan önce de LSJ KYS’in dudaklarına bakıyordu yav. Neyse fazla deşmeyeceğim.

dudak mevzusu 1

 

MJS ve LSJ’un ortak yönleri

Neticede erkekler anacım, hepiciği aynı. Dudak meselesinin devamı olacak ama LSJ’un KYS’e karşı ilk bir şeyler hissetmeye başladığı sıralarda LSJ MJS’e yatak konusunda çıkışmıştı, en sonunda aralarında anlaşamayınca kararı KYS’e bırakmışlardı. Ama bu arada kız bilinçsiz olarak dudaklarıyla oynamaya başlayınca iki erkeğinde gözleri o dudaklara fikslendi!  Aynı anda çakıldılar resmen. Neyse sonunda LSJ dayanamadı da ısrarından vazgeçip olduğu yere yatıvermişti.

Kız bir keresinde yemek yerken birden “Ben araştırma yapmaya gideceğim” diye fırlamıştı. İşte o zaman LSJ ve MJS söz birliği yapmışcasına “OTUR” diye bağırmışlardı. Kız da pısıp oturmuştu!

otur oturduğun yere!

Ve ikisi de sadece KYS için gülüyordu!

mutlu muyuz geol-oh, hani elleri göremiyorum hahahilk defa güldü

 

LSJ’un Hizmetçisi

Ohooo, bu şişko kendisine özel paragraf ayrılmayı hakkediyor. Ne de olsa LSJ’u aşk hastalığından o kurtardı! LSJ’a lafını esirgemeyen, turunnim (genç efendi) diye etrafında pervane olan şeker ötesi bir adamdı bu. Başka kim LSJ gibi aşırı ciddi birine dayanabilirdi. İşte bu adam tam LSJ’un tersi, her şeye gülen, her şeyle dalga geçen bir tipti.

Zaten o şişkoyu izlediğim tüm yapımlarda çok sevdim hep.

 

LSJ’un Sürprizleri

Bu Lee Seon-joon’un dizi sonlarına doğru, ne kadar romantik bir erkek olduğunu görme fırsatını yakaladık. Benim şahsi favorim kütüphanede kitapların arasına koyduğu notlardı. Daha şeker bir sürpriz düşünebilen var mı?

sürprizi berbat olan erkek sırıtışı

Tabii ki KYS’in elini tutmaya çalıştığı yerleri unutmuş değiliz. (Sonra aradıkları kitabı bulmuş olmasına rağmen sırf kitapçının bozuk asansörüne binme hayaliyle- seni çakal- kıza evet evet kitapçıya gidelim demişti.)

Ayrıca “jüri pek özel ödülü” de kitapçının asansöründe yüzüğü parmağa geçirmesine gitsin, devamı-şapka çıkarma- zaten gelmiş geçmiş en muhteşem Kore dizisi fikriydi bence, kim yazdıysa eline sağlık. Hatta bir ara anam kızı soysa bu kadar dramatize edemezlerdi bu sahneyi bile dedim. (Ya bu arada az önce baktım da dramabeans de aynı yorumu yapmış, demek ki sapık değilmişim hahah) Yok yok, çok yerinde bir sahneydi.

(Şu alttaki toparlak suratın yumuk bakışına hastayım hahaha)

şu bakış

 

Sevdiğim Bölümler

 • “Erkeklerle kuşatılan SKK’da sevdiği kadını kim bırakır? Ben mi?”
 • Goo Yong-ha’nın Lee Sohn-joon’a müstehcen kitap vermesi.  Hahahah, tam GYH’dan beklenen bir davranıştı. (“Yani erkekleri daha mı çok beğeniyorsun, ben de eskiden Geol-oh için böyle hissederdim” Hadi oradan Yeorim, hahaha) LSJ da kitabı aldıktan sonra etrafta kimse yokken kitaba göz atıyor ya.. O surat ifadesi süper komikti. Yav bir de adama dizi boyunca ifadesizdi diyorlar, bir de mimiklerini kullansa binbir surat gibi dolanırdı herhalde ortada. (Aşağıda ilk şok olma anı var, hahah)

 ayıp kitap

 • “KYS sonsuza kadar yanımda ol, beni takip et” Dudağa müteakip: “KYS, her şeyi yapabilirim ama bir daha asla kadın kıyafeti giyme” Ah be LSJ, KYS’den istenebilecek en garip istek bu, hahahha. “KYS sadece bir oda arkadaşı”!
 • Okulun diğer öğrencileri. Hepsi şahsına münhasır insanlardı. Konfüşyüs der ki.. şeklindeki cümleleriyle meşhur yuvarlak gözlüklü arkadaş bu bilgilerini Hwang Gam Je’de kullandığını görünce içimin yağları erimişti, boşa gitmedi yani. Sonra o kazık kadar olmuş ama hala okumakta olan acuşiye ne demeli? Turnuvada gisaeng kılığına girip göbek bile attı yahu! Süperdi hepsi.
 • “Senin de hoşuna gideceğini düşünmüştüm KYS. Eğer erkeksen kadınları reddedemezsin” Ah LSJ, kim dedi sana GYH’nın papağanlığını yap diye 🙂
 • Hocalar. Hepsi harikalardı tabii ki ama en iyisi bizim çanakla sihirbazlık gösterisi yapan hocaydı. SKK’da GYH’dan sonra ilk kız olduğunu anlayan o oldu, tabii ki süper nabız teknikleriyle!!!
 • KYS Moon Jae-shin’e kütüphanede rastlayınca çok şaşırıyor, çocukla dalga geçmişti. Ama oradaki tüm kitapları gerçekten okuduğunu görünce nasıl mors oldu. “Oooo sayong!” Tabii MJS’de bu arada güvercin misali kabardıkça kabardı yani, ben erkeğim modunda bir havalar hahaha. Sonra akşam yemekte de KYS’in “Hoşlandığınız bir kız yok mu, niye onunla yemiyorsunuz?” sorusuna “O yüzden seninle yiyorum ya” dedi, çok iyiydi be.
 • Geol-oh’un düzgün giyindiklerini gördüklerinde Yeorim’in ettiği şu laf, ah beni benden aldı: “Krala şikayetimizi bildirmeye gidiyoruz. Kampüsün çılgın atı bile hoş bir binek atı gibi görünecek..”
 • Şu meşhur adada mahsur kalma olayında. Beraber tekneye binerlerken KYS düşecek gibi oluyor, LSJ refleks olarak elini uzatıyor. KYS tam memnuniyetle yardım elini tutacakken kendini kızdan –ya da oğlandan diyelim- çekmeye çalışan LSJ hemen elini çekiyor. Üstelik bunu bir kere daha yapmıştı, kekeleyerek (Ba-a-balli, ahhahah). Gerçi o zaman aceleden işlerine bakmışlardı, kızı duvardan atlarken tutmuştu.
 • Adada kaldıklarında LSJ hastalanınca KYS ona bakmıştı 🙂

hasta 1hasta 2hasta ama mutlu son

 • Yeorim’in tezgahladığı “MJS’in bilekliğini okul başkanından kurtaralım operasyonu başarıyla sonuçlanmıştı.
 • Geol-oh kızıl elçi olarak yaralandığında GYH ve KYS ona GYH’nın odasında bakmışlardı. O sabaha kadar başında nöbet tutmuşlardı. Sabah uyanınca KYS MJS’in ateşine bakıyor. Sonra iyi olduğunu görüp odadan çıkıyor. İşte o anda MJS gözlerini açıp bir sırıtıyor ki.. Çok hoşuma gitmişti.
 • Daha kralın verdiği görevdeki bilmeceyi gördükleri anda  öğrenmenin ve ulusun başladığı yerin SKK kapısı olduğunu anlamıştım. Bana sorsalardı söylerdim, hahahh.
 • Öğrendim ki herkesin bir zaafı vardır. Mesela gerizekalı okul başkanı Ha In-so’nun bile yapmayacağı şeyi yaptıran bir kişinin olduğunu görmek, şefkatini  görmek, “Bu zamana kadar bu kıza ne yapıyordunuz?!” dediğini görmek…  Havadan uçup yere konan Geol Oh’u görmek.. Tek sevmediğim karakter olan Ha In-so o gün gerçekten insan gibi davrandı… Çok eğlenceliydi. Tabii Cho-sun aşkı insana neler yaptırıyor. O Cho-sun da baş gisaeng’ti ama az fettan kadın değildi hani. Hanginiz onun sahte kızıl elçi olacağını düşünürdünüz? Bir de okul başkanına habire laf sokuşu süperdi. Her cümlesinin sonu da “Daha söyleyecek birşeyiniz kaldıysa paralı müşteri olarak gelin!” olurdu. Tam çıldırtırdı yani adamı.

chosun ah bu kadınokul başkanı da aşık

 • “Dün görüştük diye bugün görüşmememiz gereken bir ilişkide olduğumuzu mu sanıyorsun?”
 • LSJ habire yutkunmuyor muydu? Gerçi ekstra bir sevimlilik katmış ama çok komik gözüküyordu.
 • MJS şu hırsızın küçük kardeşinin ayaklarını yıkamıştı, ne incelik ama.

“Bir arkadaşım olacaksa, senin olman iyi olur diye düşündüm. Fakat nasıl olur bilmiyordum. Çünkü bu ilkti.” LSJ’a tebrikler, hem en iyi ve ilk arkadaşını buldu hem de ilk aşkını.. Gerçekten de bu adamın başarısız olduğu hiçbir iş yok. Wang Seo-bang!

meşhur sahnelerden, biz de ders çalışıyoruz ama hiç böyle şeyler olmuyor hahah

Blog Notları

 • Bir sürü resim olduğu için ve hepsi küçük olduğu için, görüntüyü de bozmamak adına (yalan yalan, tamamen üşendiğimden) her seferinde otistik bir zevk aldığım filigran koyma işinden bu seferlik vazgeçiyorum 🙂
 • Yav bir sürü resim koymak istedim, diziyi izlerken aldığım caps’leri görseniz gülmekten ölürsünüz, birleştirsen diziyi video gibi izlemiş olursun 🙂 O derece her sahnesini, her dakikasını beğendiğim bir dizi oldu. Bir SKKS resim klasörü yapmışım ki, içinde 500’e yakın resim var, 100 tane ayrıca gif var 🙂 Ya galiba izlediğim gelmiş geçmiş en güzel 2. dizi bu.
 • Burada yazdıklarımın 5 katı daha fazla şey anlatmak istiyorum ama 2 aydır bu yazıyı yazıp resim seçmekten yoruldum artık. (Farkettiyseniz bıktım demiyorum, o mümkün değil) Bir an önce yayınlayıp şu devam eden SKKS rüzgarlarından kurtulmak istiyorum. Artık hayatıma geri dönmek istiyorum, Micky Yoo-chun yakamı bıraksın istiyorum hahahahah.
 • Ya hazır Micky demişken hahah. Bu bizim Çunçun yüzme bilmiyor yav, zavallıcık hani KYS’i kurtarmak için dereye balıklama atlamıştı, bir de suyun içinden foşurt diye çıkmıştı hahahah, oraları izlemek çok komikti.
 • Bu yazı 23988 karakter, 3429 sözcük oldu; yine eski günlerdeki gibi bayağı yüksek bir rakam olmuş. Ne dersiniz? 🙂
 • Şu yazının başında gördüğünüz poster bu diziye ait ilk gördüğüm şeydi, sevimliymiş deyip geçmiştim. İngilizce sitelerden birinde bu dizinin Gumiho’dan daha güzel olduğunu okuduğumda inanamamıştım, reytingler nasıl yalan söylerdi 🙂
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: