PEPERO

22 Eyl

pepero-all 

Bugün –belki bilmiyordunuz ama- bayram niteliğinde bir gün. En azından Kore’de öyle. Çünkü bugün Pepero Günü 🙂 (Yihuuu, oleeeey) (Deliye her gün bayram, evet.)

Aslında iki senedir bugünü kutlamak istiyordum ama hep kaçırıyordum. Hatta geçen sene Ocak ayında kimbapsushi’ye “Ben bu sene Pepero Gününü kutlayacağım” demiştim. Aklımda 11 Şubat diye kalmış. 11 Kasım’ı kaçırmış olduğumu fark etmem biraz acı verdi ama sonra üstüne bir bardak soğuk su içtim ve kendimle baya dalga geçmiştim. Neyse ki bu sene kazasız belasız Pepero Gününe varmış bulunmaktayız.

Pepero (빼빼로) ne ola ki derseniz, çikolata kaplı uzun bisküvi çubukları. Yani bizim Biskrem Bi’stick’le aynı mantık. 11 Kasım’ın Pepero Günü olmasının nedeni de çok açık: 11.11. Yani Pepero çubukları yan yana gelmiş gibi…(İtiraf edin bir aydınlanma yaşadınız değil mi hahah) Bu ay Pepero Kore’de çok popüler bir ürünmüş. Hatta Pepero satışlarının yarısından fazlası Kasım ayında yapılıyormuş. Bir söylentiye göre Pepero Gününün başlangıcı kız çocuklarının bu Pepero’ları uzun ve ince olmakla bağdaştırıp birbirlerine hediye etmelerine dayanıyormuş: Biz de büyüyünce böyle olalım tamam mı?

Bu sene Pepero Günü daha büyük bir coşkuyla kutlanMIŞ çünkü: 11.11.11

Ellerimizde (akabinde midelerimizde) Bi’stik, ağzımızda Pepero şarkısı ile mutlu bir Pepero günü geçirelim.Pepero Gününüz kutlu olsun. (Bu esnada Rain Pepero’larını dağıtırken)

Pepero çeşitleri ve Pepero’nuzla neler yapabileceğinizle ilgili şu video  izlenesi ve eğlenceli.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: