kim sam soon

22 Eyl

tiplere bak

Sol baştan; Sam-soon, Sam-shik, Hee-jin, Henry

Kore dizilerinin “mutlaka izlenmesi gerekenler” kategorisinden bir romantik komediyi anlatacağım bugün. Defterleri açın. Dizinin adından başlayalım. İlk duyduğumda hiç de bu kadar kıytırık bir dizi adı duymamıştım demiştim. Yok benim adım zart, benimki zurt, herkes böyle isim versin o zaman. Sonra izleyince anladım ki, bu dizi için bundan güzel bir isim olamaz. Dizinin sonunda gördük ki onun adı gerçekten de Sam-soon’du!!

Yaşlı tilki diye boşuna demezler. Bizim Sam-soon da tam böyle bir tip. 30 yaşına gelmiş, evde kalmanın verdiği acıyla gaza gelerek ilk fırsatta evlenme hayalleri kuran bir kadın. Bence hayatta 3 amacı var: Birincisi ismini değiştirmek. Adı 2 s’li olduğu için Korece’de telaffuz etmesi zormuş ve kulağa çok komik geliyormuş. 2 ablanın üstüne doğduğu için de ailesi erkek olacağını düşünmüş. Kız olunca hazırlıksız yakalanmışlar ve babası Sam-soon diye koyuvermiş adını. Çocukluğundan beri adını Hee-jin’le değiştireceği günü beklemiş. Annesi izin vermemiş değiştirtmesine.  İkinci amacı işinde en iyi olmak. Kendisi bir pastacı/fırıncı. Bunun için Paris’e bile gitmiş. Dizi boyunca ondan mesleğiyle ilgili bol bol benzetme duyuyoruz. O felsefik bakış açılarını ben pek sevdim efem. İnsan hayatı bir kutu çikolataya benzer, kimse o gün hangi çikolatayı seçeceğini bilemez tarzındaki benzetmeleri oldukça sempatikti. Üçüncüsü de yaşı kemale erdiği için münasip bir kısmet bulup evlenmek.

Sam-shik de pastanesi olan 27 yaşında zengin bir adam. Sam-soon’u işe alır. Bir de annesinin evlendirme dırdırlarından kurtulabilmek için onunla çıkıyormuş numarası yapar, o sırada 50 milyon won’a çok ihtiyacı olan Sam-soon bunu kabul eder. (50 milyon won çok önemli:) ) Aslında adamımızın adı Hyun Jin-hun ama Sam-soon bir tartışmasında sana Sam-shik diyeyim ister miydin dediği için öyle kaldı. Ben de hep Sam-shik diyeceğim.

 photo7011  lovely sam-soon poster               

Asya dizi’de var My Name is Kim Sam-soon’un Türkçe altyazılı videoları. İsteyenlere.mi-name-is-kim-sam-soon

 

!!! Kadının film çekildiği sene gerçekten 30 yaşında olduğunu, adamınsa aslında 23 yaşında olduğunu biliyor muydunuz? Zaten yaş farkı barizdi.

!!! Bu dizi Kore’de %50 reytingin üzerine çıkabilmiş ender dizilerden. Ortalama reytingi %35-40’lar civarındaymış.

!!! Kim Sun-ah (Sam-soon) bu rol için kilo almış. Bir nevi Bridget Jones fedakarlığı.

!!! Hyun Bin’in aksine Kim Sun-ah’ın gerçekten piyano çalabiliyormuş.

 

Oyuncular

Kim Sun-ah: Kim Sam-soon rolünde. Sözde utanarak ağzını kapayarak güldüğü birkaç yerde gıcık oldum bu kadına, ama onun dışında gayet iyiydi. Ben zaten biri ağzında biri boğazında konuşan insanları çok severim. Ama çirkin biraz, işte kanıtı.

Hyun Bin: Sam-shik/Jin-hun. Annesinin otelleri olmasına rağmen kendi pastanesini işletmekte kararlı olan genç insan. Bu oyuncunun seveni de çokmuş, herkes oppa oppa diye çıldırıyormuş, hahah.

Jung Ryu-won: Yoo Hee-jin rolünde. Tıp öğrencisi genç ve güzel kız. Sam-shik’in ex aşkı olur kendisi. Oğlan bir trafik kazası geçirdiğinde Amerika’ya gitmiş 3 yıllığına. Ama AGC’i varmış biz ne bilelim. Bu arada bu oyuncunun takma adı sincapmış. Kızın Rain’le yaptığı reklam filmi de yakıyor ortalığı.

Daniel Henney: Amerika’da yaşayan Kore asıllı doktor. Hee-jin’in aşkıyla kalkmış Korelere kadar gelmiş. Lakin tek kelime Korece bilmiyor. Gerçekte de pek Korece bilmiyormuş. Komik bir reklam filmine rastladım, Daniel ile Ryu-won karışık meyve suyu yapıyorlar 🙂

 

Sevdiğim bölümler

 • Sam-soon’un korkulu hayalleri, rüyalarının içindeki rüyaları. Hepsi harikaydı.
 • Kızın sürekli erkekler tuvaletine dalması. Her türlü önemli an bu erkekler tuvaletinde geçti zaten.
 • Kim Sam-soon erkekler tuvaletinde ağlarken, demin arka masada ona gülen adam (Sam-shik) üstü başı su içinde gelmişti. Sonra geriye döndük, neler olduğunu bir de onun gözünden gördük. Bir dizinin açılışı için bu ilk 15 dakika beni oldukça tatmin etti.

 erkekler tuvaletindeki kadın

 • Sam-soon’un intihar etme hayali. Çatıdan atlarken onu aldatmakta olan oğlanın odasının camında asılı kalıp, oğlana sövüşü, her gece rüyana gireceğim deyişi. Bir şeyin değişmeyeceğini görüp vazgeçişi..

kim sam-soon çılgını

 • İşverenle Sam-soon’un atışması(!), adam diyor ki kadınlar artık bu kadar yaşlı olursa evlenemez. Kız diyor ki ne yani erkeğin göbeğinin sarkması normal bir şey mi..
 • Sam-soon pastayı Sam-shik’in suratına atması sayesinde işi kaptı. Sam-shik suratındaki pastayı yaladı ve tadı hoşuna gitti, hahahah

al sana pastaacaba çıkmalı mıyız

 • Niye bana ahjumma (teyze, bayan) diyorsun diye kız sinirden çılgına dönüyor, agashi (genç bayan) diyene kadar adam çenesinden kurtulamadı. Bir de çıkalım mı dediğinde suratına yemek püskürtüşü, klasik ama komik işte.
 • “Bu dünyada iletişim kurmanın 3 yolu vardır: Müzik, sanat, yemek..” Bayıldım bu söze, özdeyiş gibi
 • Annesi: “Dünyadaki bütün yiyecekler lezzetli değil, sadece sen hepsinden hoşlanıyorsun. Yoksa köpek maması da mı seviyorsun?” Sam-soon: “Bilmem, onu hiç denemedim” !el hareketi
 • Sarhoş Sam-soon banka kartının şifresine baktırtmaz, ama dışından söyleyerek tuşlar 🙂
 • Sam-soon birinin evleneceğini duyduğunda çok sevinirdi. Bir rakip daha ayrıldı diye…
 • El hareketi
 • Full House’un çok hoşuma gitmesinin önemli bir nedeni olan“3 ayı” şarkısını burada da duydum ve bu beni çok mutlu etti. Ayıptır söylemedi ben o çocuk şarkısını ezbere biliyorum da hahahha. Sam-shik 3 ayıyı piyanoyla çalıyordu.
 • “Bulaşık suyunu koydum yemeğe..Lezzetli olmamış mı, keşke ayağımı yıkadığım suyu koysaydım.”
 • Papatya falını ağacın yapraklarıyla yapmak. Oğlandan henüz pek hoşlanmazken yaptığında; seviyorum, sevmiyorum, sevmiyorum demesi. Aşık olduğunda aynı falı semiyorum, seviyorum, seviyorum diye bitirmesi.
 • Oğlanın rüyasına girişi… Çooook komikti. Sam-shik’le eski sevgilisi öğrenciyken derste masanın altından birbirlerinin ayaklarını dürtüyorlar (buraya kadar normal) sonra  bu durumu gören Sam-soon hiddetleniyor. Bu yaşta napıyorsunuz siz diye masaya vuruyor.121bp2
 • “Kekin içine tüküreceğim.” .. eski sevgilisinin nişanı için yapacağı keke.
 • Sam-shik’in piyanosu eşliğinde Sam-soon’un söylediği şarkı. Pek sevimliydi. Lakin kafası biraz iyiydi. Hayallerin de çok çekici bir kadındır her zaman 🙂

ayartma, muahhahhsam soon'un dansı

 • Saraydaki Mücevher’de baş kahya Lady Cang olarak izlediğimiz kadın bu dizide de Sam-shik’in için çalışıyordu.

leydi cang- nereden nereye

 • Saç başa yoluşan kızlar. Komik dizilerin vazgeçilmezi. Bu arada Sam-soon’un eski sevgilisi de amma tipi tipti değil mi.

bu kızların nesi var azizimkız kavgası

 • Yumuşak doğal ısıtmalı yastık

photo6981noonanın şefkati

 • Sam-soon’un hiper süper İngilizce’si. Henry’ye dersini gerçekten anlatabilmesi. İyi anlaşmaları, o ikisinin diyalogları çok sevimliydi. “Am I hot enough?” (O sahnedeki bir ilginçlikte şuydu. Sam-soon’un sevdiği adam eski kız arkadaşına dönmüş, bu gamsız onu bulmak yerine oturmuş Henry’ye kurabiye çeşitlerini anlatıyor. İşte Sam-soon buydu, işini her şeyden çok seven bir kadın.)
 • Sam-shik Sam-soon’un piyano çalışına laf ediyor: Ayaklarınla mı çalıyorsun? .. “Sen hiç bu kadar uzun ayak parmakları gördün mü?” Bu Sam-soon pek bir hazır cevap canım.
 • Kim Nam-gil’i tanıdınız mı? Doktor olmuş, yakışmış.

doktor kim nam-gil

 • Yan yana tuvaletlerdeyken Sam-soon başlıyor konuşmaya: Şu kabızlığım Sam-shik’e geçse ne güzel olurdu. Basurum da…
 • “Ben mayasız bir insan olmak istiyorum” Şişmek, kabarmak istemiyorum diyordu Sam-soon.
 • Şabalak şefin Sam-soon’un ablasını taciz edişi. Benimle yatmalısın, temel içgüdülerimizi doyurmak için diye saçmalaması. Sonra kadının adama servisin fena değildi diye para bırakması, adamı çıldırtması. Zaten ablası ilginç bir tipti.

sam-soon'un ablası ve şefabla kardeş spor

 • Siz hiç Sam-soon’un acıklı hikayesini duydunuz mu? “Adın Sam-soon olmadıkça sorun yok.” Hahhah
 • Sam-shik’in rüyalarına giren domuzcuk. Bir türlü ondan kurtulamaması. En sonunda tenhada kıstırması

aldatılmış sam-soonsam-shik domuzcuğu tenhada kıstırır

 • Evde bisiklet süren Sam-shik
 • “Birinin kalbini çalmak suç değil ki” Sam-soon’un içindeki kötü Sam-soon böyle söylüyordu.
 • Hallyu dağına çıktığında “Bir daha buraya gelirsem bana da Kim Hee-jin demesinler” diyordu, adı Kim Sam-soon olan kız 🙂 Tepeye ulaşırken Sam-shik’e o kadar çok söylendi ki. Gülmekten öldürdü. Şişman bir kızın dağa tırmanmakla ne işi var, hahahh
 • Dağın tepesinde termostan çıkan yosun çorbası, vaayy bee
 • Sam Shik’in annesinin çerçeveleri bile paramparça eden tiz bağırışı, ahhahah. Zaten oğlanı dövüyordu sürekli.  Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi. Bu arada sağdaki kadını tanıtayım: Köpek yarışlarına meraklı, en ufak surat ifadesi olmadan konuşan, Sam-shik’in annesinin sekreteri

anne oğul kavgası

 • Dağ, yer , okyanus. Hahhah, kadının koyduğu isim de bu kadar olur.
 • Sam-soon bir erkekle çıkıyorsa yapılması gereken 7 şey:

           7- el ele tutuşarak alışveriş yapmak

           6- telefonumda erkek arkadaşının bir fotoğrafının olması

  tel pozu

           5- pusan’a trenle yolculuk

           4- herkesin önünde seni seviyorum kim demek

           3-korku filmi izlerken yakınlaşmak

           2-çift yüzükleri

           1- aile ve arkadaşlara tanıştırılma

  Diğer bana komik resimleri de göstermeden edemem:

  Sırasıyla; karaokede ve oğlanı çekiştirirlerken

       omoniiimm hahhah  oğlanı çekiştirmek 

  İzleyenler için bir video. Veee işte en sevdiğim kısım. Kamera arkası. Daha komik kamera arkasını da buradan.

hyun bin kim sun-ah ödül töreni-> Bu da bir ödül töreninden, Hyun Bin’in tipi çok komik .

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: