FULL HOUSE :)))

22 Eyl

Sol baştan rolleri say; Kang Hye-won, Yoo Min-hyuk, Lee Young-jae, Han Ji-eun.

Uzun zamandır bir Full House sevdam vardı, özellikle My Girl’ü izleyip de internette insanların Full House’u daha çok sevdiklerini okuyunca iyiden iyiye yanıp tutuşmaya başladım.  Geçtiğimiz hafta vuslata erdim efenim, 3 günde doya doya kucaklaştım, yaladım yuttum diziyi. Şimdilerde 2. tekrarı geçiyorum ara sıra. Zira çok eğlenceli. Kafa dağıtıcı vasfı daha baskın olan bir başka dizi hayal edemiyorum. İzlerken hiç mutsuz olmuyorsunuz ama katiyen cıvık da değil. Alabildiğine keyifli bir dizi, izlemeyen kalmasın.

Tek konuda hayal kırıklığına uğradım, o da My Girl’e duyduğum derin sevgi açısından. Sanırım Full House 2004 yapımı, My Girl ise 2005. Full House’u izlerken 5. bölüm bitti ve tüm şüphelerim ortadan kalktı, hemen o an 14. bölümün sonunun tahmin etiim. Ne alaka? Şöyle ki, Full House ve My Girl’ün (ve belki de daha bilmediğim pek çok 16 bölümlük dizinin) kurgusu aynı. Zengin ve dik kafalı esas oğlan, fakir ama gururlu esas kızKızımız çok iştahlı yemek yemektedir, bu da romantik komedilerin vazgeçilmezi. Tesadüfen birkaç kez karşılaşırlar. Kız oğlandan borç ister, karşılığında oğlan kıza sahte kuzeni/karısı olmasını teklif eder. Aynı evde yaşamaya, vakitlerinin çoğunu beraber geçirmeye başlarlar. Oğlanın sevdiği kız vardır. 5. bölümün oralarda bu sevgi depreşir, oğlan sevdiği kıza sarılırken bizim esas kızın bu sahne karşısında kalbi titrer. İlerleyen zamanda kız kendi hayatına odaklanmaya karar vererek, oğlanın en samimi arkadaşıyla takılmaya başlar. Ama bu seferde esas oğlan kıza aşık olmaya başlar. 14. bölümün sonu kötü biter. Lakin 16’ya kadar beklemek gerekir. Biraz karışık oldu sanırım 🙂 Neticede My Girl harika bir diziydi diye gülümseyerek daha doğrusu sırıtarak hatırladığım anılarımı mahvetti. Olsun yerine Full House geldi.

  full house yatta balayı

Yönetmen : Pyo Min Su 
Yazar/Senarist : Min Hyo Jeong

Oyuncular:

Song Hye Kyo: Han Ji-eun’u oynuyor. (Hanciun! 🙂 ) Roman yazarı olmaya çalışan, başlarda pek de beceremeyen, başka da yeteneği olmayan bir kız. Pasaklı, dağınık, ama çok sevimli. Anne babası o orta okuldayken ölmüş. O zamandan beri babasının inşa edip adını Full House koyduğu evde yaşıyor. En iyi 2 arkadaşı gizlice mercimeği fırına verip kız hamile kalınca ve oğlan da maddi sorunlar çektiği için bir plan yapıyorlar. Han ji-eun’u Çin’e tatile yollayıp arkasından evini ünlü bir aktöre-yani bizim Rain’e- satıyorlar. Uçak yolculuğunda bu ikisi yan yana düşüyor. Hatta Han Ji-eun Young-jae’nin kucağına kusuyor. Gittikleri otelde aynı.

Rain: Lee Young-Jae.(Yongje) Rain bence iyi oyuncu, sinirli-kaprisli hatta tripli hali de, dudaklarını büzerek masum bakışı da, hahahaha diyerek gülmesi de(gerçekten Noel baba gibi hahaha diye gülüyor), sırıtıp şabalak surat olması da. Burada hepsini yapıyor. Ünlü, havalı, kaprisli bir aktör rolünde. Babası doktor, kendisi de sağlık okulunda okumuş ama kız kardeşinin ölümünde babasını sorumlu tuttuğu için aktör olmuş. Hye-won adında 9 yaşından beri arkadaş olduğu bir kızı seviyor ama o kız da takıntı derecesinde Young-jae’nin en iyi arkadaşını seviyor. Yani Min-hyuk’u. Bu arada Min-hyuk tüm kızların akıllarını başından alacak kadar (dizide tabiiki) yakışıklı biri olmasının yanında nazik ve zarifte. Bir de zengin.

Han Eun Jung: Kang Hye Won: Bu kızın bitmek bilmeyen bencilliği ve kıskançlığı pek hazetmesem de diziyi cıvık olmaktan kurtaran şey olmuş. Ama çok bencil. Hem Min-hyuk’u seviyor, hem Young-jae sürekli yanında olmayınca kıskançlık krizleri geçiriyor. Biraz yaşı geçmiş olsa menapoza mı girdi derdim.  
Kim Sung Soo: Yoo Min Hyuk 
Jang Yong : Mr. Lee / Young-jae’nin babası 
Sun Woo Eun Sook: Ms. Kim / Young-jae’nin annesi 
Kim Ji Young: Young-jae’nin Büyükannesi 
Do Han: Dong Wook ve Lee Young Eun: Hee Jin; Ji-eun’un arkadaşları 
Im Ye Jin: Dae Pyo

Young-jae en sonunda bakıyor Hye-won’un onu seveceği yok, zaten gazetelerde de  her gün başkalarıyla adı çıkıyor.  Sinirinden Han Ji-eun’la evlenmeye karar veriyor. Tabii ki bu anlaşmalı bir evlilik olacaktır, bu süre içinde Han ji-eun ev işlerini yapacak. 6 ayın sonunda da Full House Han Ji-eun’un olacak ve boşanacaklar. Böylece iki taraf içinde karlı gibi gözüken bu anlaşmayı yaparak evlenirler.

han ji-eun ve lee young-jae'nin evliliği

 

Sevdiğim bölümler:

 • İlk önce Han Ji-eun’u kareleri tek tek temizlemeye çalışırken gösterdiler, sonra hızlıca kamera 2 metre geriye gitti ve o karelerden milyonlarca olduğunu gördüm. Gülmekten yerlere yattım, çok komikti.

full house temizlik temizlik2

Demek ki neymiş, büyük evin temizliği büyük olurmuş. Zaten bunu beynimize kazıdılar, 16 bölüm boyunca temizlik yaparak.

 • Şüphesiz favori Full House şarkım “Ayı Şarkısı” 🙂 Young-jae’nin ailesinin yanına tanışmaya gidiyorlar ve Han Ji-eun size hediye hazırladım diye ayağa kalkıp bir çocuk şarkısı söylemeye başlıyor. Üstelik dansıyla beraber, hahahah. Büyükanne o günden sonra kıza “üç ayı” demeye başladı. Dizinin sonraki bölümlerinde Young-jae ile ikisi hep bu şarkıyı söylediler karşılıklı.  Dırınınımmm, bunusevdim’den büyük hizmet, ayı şarkısının okunuşu ve Türkçe’si. Haydin eller havaya:

han ji-eun ayı şarkısı1Kumsemariga hamcibeisoo

Ayı ailesi bir evde yaşarmış

Appa gu, omma gu, egi guuu

Baba ayı, anne ayı, bebek ayı

Appa gumun tumtuge

han ji-eun ayı şarkısı2Baba ayı dombili

Omma gumun nayşine

Anne ayı dal gibi

Egi gumun namigiyeva

Bebek ayı çok şirin

Issık ıssık taranda

Mutlu mutlu yaşarlar

Yalnız Young-jae’nin 2. resimdeki haline bakın, Han Ji-eun’dan resmen ümidi kesmiş. Ama büyük konuşmayacaksın işte, bizzat kendi daha beter söylemişti. (videonun devamında var) “Father gomın nomı fat fat” diye Amerikan versiyonunu o yazın hiti olabilirmiş 🙂

 • Han Ji-eun bir keresinde karışık pilav yapmıştı, buzdolabında ne varsa koymuş pilava, et, turşu, sebze gibi. Yeong-jae’de dalga geçmişti köpek maması diye. Sonra Han Ji-eun evde yokken özenip karışık pilav yaptı. Büyük bir iştahle sırıta sırıta yerken Han Ji-eun’a yakalanmıştı.
 • Han Ji-eun’un arkadaşları Young-jae’yi tam döverken Han Ji-eun geliverince bakın nasıl da ağzı kulaklarına vardı 🙂 Rain’in tam gülüşünün hastasıyım. Tam bir şabalak surat oluyor ve böyle komik bir dizi için de biçilmiş kaftan.

dövülmekten kurtarılan young-jae kadından dayak yemek

 • Young-jae düğün fotoğrafını eve getirmişti. Han Ji-eun’un resmi görünce ilk söylediği söz şu oldu: “Burun deliklerin kocaman çıkmış.” Muhahahah. Gel de bu kıza gülme.

burun deliklerin kocaman çıkmış

 • “Diş fırçanı çöpe atmıştım, sonra çöpten çıkardım.” diye 32 dişini gösteren Young-jae’nin espri anlayışı Han Ji-eun’u pek güldürmese de beni güldürüyor.

 diş fırçası

 • Han Ji-eun yüzüğünü kaybedince Young-jae ona yüzük çizmişti, sonra saatti, gözlüktü derken, boyadılar birbirlerini.

saat ve yüzük çizme

 • Min-hyuk hem Young-jae’nin yakın arkadaşıydı, hem de Han Ji-eun’un patronu. Çünkü yayın evi müdürüydü ve Ji-eun’un bir senaryo yazmasına yardım ediyordu. Bir gün karakter tahliline çıktılar. Yoldan geçenlerin nasıl insanlar olduklarını tahmin etmeye çalışacaklar. Min-hyuk bir kadından bir başladı, yeteneğinden babasına, kız kardeşine kadar her şeyi saydı. Sonra o kız gelip selam verince şirkette bir çalışan olduğu ortaya çıktı. Min-hyuk bayağı rezil olmuştu, bütün karizma yerlerde süründü 🙂

insan gözlemi dersi

 • Han Ji-eun Young-jae’ye boşanmayacağını söyledikten sonra zavallının rahatlayışı. Gerçekten ayrıldığımızı sandım diye ağlayışı
 • Young-jae parmağını kesmiş numarası yapmıştı. Han Ji-eun’a parmağını doğranmış sebzelerin arasında aratmıştı. Özellikle kopmuş parmağı bulmak için çorbayı telaşla karıştırması, çok güldürdü. Tabi sonra Han Ji-eun o kadar sinirlendi ki, çocuğun parmağını ısırırken az daha sahiden koparacaktı 🙂
 • Tavuk, kuş, pilav kasesi, elektrikli süpürge, gukgu(gıdak). Bilimum Han Ji-eun lakapları. Young-jae’nin “O kimin pilav kasesiymiş anlar artık” deyişini apayrı bir yere koyuyorum zaten.
 • Han Ji-eun’un saçma sapan fıkraları
 • Horoz sesleri, My Girl’deki horoz geyiğininde çalıntı olduğunu düşünüp daha çok üzüldüm gerçi.
 • Önlükler-kedili..

bulaşık mevzuu

 • Evin etrafında dolaşan ruhlarla ilgili geyikleri, Young-jae’nin korkuyor olması
 • Aja aja hiç tipim değil. Ben de fighting’i sevmem. O zaman Aja aja fighting!  Haydi haydi bastır..
 • Cuk oturan dizi müzikleri: I think I love you… I’m falling in you… gibi gibi
 • En sevdiğim sanırım Young-jae’nin dolap rezaletiydi. Han Ji-eun bunun nedeninin büyükannenin verdiği doğurganlık artırıcı ilaç olduğunu sanmıştı. Young-jae’nin dolabın içinden paldır küldür düşüp sürpriz diye bağırması en eğlenceli sahneydi.

young-jae'nin şapşallığı rain'in full gülüşü

 

Full House Videoları:

Bana Full House hazır cd’de gelmişti, nereden izleyeceğim konusunda bir tereddütüm olmadı o yüzden. Ama isteyenlere şurayı tavsiye ederim.

 full house oyuncular

Bütün evreni patlatacak kadar, bütün okyanuslardaki suları kurutacak kadar, alabildiğine yayılan, dolup taşan ruhumla.. nomani saranghe..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: